Cenne 3 punkty w Krakowie

Garbarnia Kraków (1-2) Wigry Suwałki, takim wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz w Krakowie z Garbarnią.

Był to mecz jest niezwykle ważny dla obu drużyn, ponieważ obie ekipy zajmują miejsca na "dnie" II ligi grupy wschodniej. Dzisiaj to nam sprzyjało szczęście, po akcji Kamila Lauryna Grażvydas Mikulenas w 20 minucie meczu daje Wigrom prowadzenie 1-0. W drugiej połowie Wigry ostatnio rozczarowywały i traciły bramki wiec z pewną obawą można było oczekiwać na drugie 45 minut. Tymczasem po zmianie stron, w 54 minucie na 2-0 podwyższa wynik meczu znowu Mikulenas, tym razem po zagraniu Yago Ribeiro Oliveiry - drugiego z grających w Suwałkach Brazylijczyków. Honorowego gola w 89 minucie meczu zdobywają krakowianie i 3 punkty jadą do Suwałk. Po 16 kolejce Wigry zajmują 14 pozycję w tabeli. Oby był to początek wychodzenia z dna ligowej tabeli.

Relacja z wyjazdu.
Nas 12osob (!) (11chlopa+1 kobieta); zaznaczamy swoja obecnosc krotkim dopingiem. Miejscowych widzow ok 100, kibicow trudno powiedziec, bo praktycznie wszyscy to same dziadki, ktore pare razy cos tam krzykna. Wywieszaja 3 flagi, kilku w szalach. Po meczu dziekuja nam pilkarze oraz kibice Garbarnii za to ze przyjechalismy.
Sam mecz malo ciekawy, z przewaga Wigier. Dwie skladne akcje naszych pilkarzy po ktorych padly bramki moze sa zapowiedzia lepszej gry druzyny, ktora w tym sezonie spisuje sie ponizej oczekiwan. Sedzia praktycznie za kazdy faul dawal kartke, stad taka duza ich ilosc. Miejscowy spiker byl esencja spotkania-powtarzal kazdy komunikat po 2 razy-chyba w ten sposob dostosowywal sie do wieku kibicow miejscowych; przydalaby mu sie tez lekcja jezyka polskiego.

Autor: Zylet

stadionWigier© 2011 forzawigry.pl jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie Wigry Suwałki prowadzonym przez Kibiców Wigier. Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z SKS Wigry Suwałki. Herb Wigier, nazwa "Wigry" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.