WZMOCNIENIA WIGIER (?)           

Już za kilka dni ruszają rozgrywki I ligi. Wigry w wakacyjnej przerwie przeszły małą rewolucję - zmiana prezesa, nowy trener i nowy zaciąg piłkarzy z niższych lig, to ma być recepta suwalskich działaczy aby wzmocnić drużynę...

Ponieważ cuda dwa razy się nie zdarzają spróbujmy zebrać razem informacje o nowych zawodnikach bo jest to z pewnością wielka niewiadoma. Niech każdy oceni sam.

TRENER - Adam Fedoruk
Znany jako piłkarz, jako trener bez dużego dorobku. Pracował w takich klubach jak Zagłębie Lubin (współpraca z Czesławem Michniewiczem), GKS Bełchatów/Miedź Legnica (współpraca z Rafałem Ulatowskim). Jako pierwszy trener bez sukcesów, do tego w niższych ligach: Olimpia Elbląg, Karpaty Krosno, a ostatnia drużyna - Mławianka Mława z tym trenerem to nawet spadła z IV ligi do okręgówki. Czy jest to trener, który zasługuje na objęcie I ligowych Wigier Suwałki? Biorąc pod uwagę poprzednie kluby to ciężko być optymistą. Na razie to niewiadoma. Utrzymanie Wigier w lidze to będzie wielki sukces tego trenera.

 - BRAMKARZ -

Jan Balawejder (21 lat, bramkarz),
Zawodnik występował wcześniej w III ligowej Polonii Warszawa,

 - OBROŃCY -

Konrad Matuszewski (17-lat, lewy obrońca)
Podstawowy zawodnik Legii II Warszawa (III liga). W rozgrywkach trzeciej ligi zagrał w trzydziestu trzech spotkaniach. W dotychczasowej karierze był powoływany do młodzieżowych Reprezentacji Polski od U-15 do U-18. W sezonie 2017/2018 zagrał w półfinale Centralnej Ligi Juniorów z drużyną Legii Warszawa.

Abdoulaye Diallo (26 lat, obrońca pochodzący z Senegalu),
Zawodnik występował ostatnio w estońskim zespole JK Narva Trans. W Premium Liiga rozegrał 10 spotkań w których strzelił dwie bramki i zanotował jedną asystę.

Paweł Gierach (18 lat, boczny obrońca),
Junior wypożyczony z Jagiellonii Białystok.

Michał Król (19 lat, obrońca),
wychowanek  warszawskiej Legii w której spędził cztery sezony, grając w drugiej drużynie i rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.  W Wiśle Puławy rozegrał dwadzieścia jeden spotkań na pozycji obrońcy i strzelił jedną bramkę.

Christian Suski (16 lat, obrońca)
Wychowanek Wigier jest młodszym juniorem.

 - POMOCNICY -

Grzegorz Aftyka (21 lat, pomocnik),
Zawodnik pozyskany z Legii II Warszawa (III liga). Jak podają internety, zawodnik zaczynał w Energetyku Gryfino. W sezonie 2011/2012 trafił do drużyn młodzieżowych warszawskiej Legii. W jej barwach grał w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wielokrotnie uczestniczył w obozach przygotowawczych pierwszej drużyny Legii. Ostatni sezon w barwach II Legii Warszawa zakończył z dwudziestoma dwoma występami z czego jedenaście w podstawowej jedenastce.

Szymon Łapiński (18 lat, środkowy pomocnik)
Piłkarz został wypożyczony z Jagielloni Białystok, gdzie był włączony do szerokiej kadry jednak nie zadebiutował w Ekstraklasie.

 - NAPASTNICY -

Oskar Furst (19 lat, napastnik),
w minionym sezonie Oskar grał w drugiej drużynie Pogoni Szczecin (III liga). W trzeciej lidze zagrał w dwudziestu trzech meczach i strzelił dwie bramki. Z Wigrami związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Kevin Vincente Levis (26 lat, napastnik),
W sezonie 2018/2019 Kevin występował w Mérida AD. Wywalczył ze swoim zespołem awans do 2a B – Grupo, strzelając 16 bramek. Zawodnik urodził się w Argentynie, ale posiada także Hiszpańskie obywatelstwo.

Cezary Sauczek (20 lat, napastnik),
zawodnik który przyszedł do Suwałk z Polonii Warszawa (III liga). W minionym sezonie Cezary rozegrał trzydzieści jeden spotkań w barwach „Czarnych Koszul” i strzelił sześć bramek. Piłkarz zdobył bramkę w sparingu z FC Pałanga.

 

ODESZLI:

Sebastian Zalepa
Rosły obrońca przyszedł do Wigier z Resovi Rzeszów. Sebastian zagrał w dwóch sparingach suwalskich Wigier w trwającym okresie przygotowawczym do nowego sezonu Fortuna 1 Liga.

stadionWigier© 2011 forzawigry.pl jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie Wigry Suwałki prowadzonym przez Kibiców Wigier. Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z SKS Wigry Suwałki. Herb Wigier, nazwa "Wigry" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews