WIGRY SUWAŁKI (3-2) Stal Rzeszów     

Historyczny awans do I ligi stał się faktem! Piłkarze stanęli na wysokości zadania i po hattricku Sebastiana Radzio w 9, 13 i 46 minucie wygrali całą II ligę wschodnią (1 miejsce w tabeli).

Brawa dla drużyny za pokazanie charakteru i mimo okresu słabszej formy na wiosnę (seria 6 meczy bez zwycięstwa), podniesienie się i zakończenie rozgrywek w efektownym stylu. Dzięki za walkę do końca! Stadion pełny, było 3,5 tys. widzów, może więcej. Prezesie stadion za mały. Po meczu melanż w centrum miasta - fanatycy świętują do rana.

Relacja

Mecz ze Stalą Rzeszów wywołał ogromne ciśnienie wśród  kibiców Wigier. Było to spotkanie o awans do I ligi. Na przedmeczowej zbiórce stawiło się dobre 500 osób, warto dodać, że na samym Os. Północ zebrało się ok 120 osób. wszyscy ze śpiewem na ustach ruszyli na stadion, po drodze odpalając trochę piro. Tak jak było do przewidzenia obiekty Wigier tego dnia zapełnił się szczelnie kibicami, wiele osób zostało pod stadionem ze względu na brak biletów. Tego dnia padł niewątpliwie rekord w młynie, liczba ok 850 os w tym 34 fanatyków Granicy Kętrzyn nie jest przesadą! To bardzo dobry wynik i pokazuje potencjał kibiców Wigier. Na płocie zawisło sporo flag w tym dwie flagi ziomków z KKS-u. Doping przez całe spotkanie bardzo dobry wspomagany przez bęben. Na rozpoczęcie meczu cała trybuna kryta unosi do góry biało - niebieskie kartony. Młyn również przygotował kilka opraw. Na początku do góry unosi się biało - niebieska sektórówka - szachownica, kolejny punkt oprawy to dwie malowane flagi sektorowe - herb Granicy Kętrzyn i herb Wigier. Pod koniec meczu przyszedł czas na kulminacyjny punkt zabawy na trybunach, do góry leci sektórówka z namalowanym białym misiem, który trzyma w łapie butelkę, do tego na płocie pojawia się transparent BRAMA ROZJEBANA - MELANŻ DO RANA.  Oprawa nawiązuje do wcześniejszej oprawy "Rozjebmy I ligi bramy, na awans czekamy".  Oczywiście mecz został wygrany i Wigry mają tytuł mistrza II ligi wschodniej ! Jeżeli chodzi o kibiców Stali to przyjechali do Suwałk dwoma autokarami, wywiesili kilka flag i sporadycznie dopingowali. Po meczu na stadionie feta, zostaje odpalonych ok 50 rac, konkretne świece dymne, strobo i ow. Zabawa przenosi się na miasto gdzie zostaje zostaje odpalonych spontanicznie ok 30 rac w różnych odstępach + kolejna porcja strobo i ow. Policja na początku robi problemy i zawija kilka osób ale później już uspokoili się i tylko obserwowali zabawę. Feta na mieście trwała do białego rana.

stadionWigier© 2011 forzawigry.pl jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie Wigry Suwałki prowadzonym przez Kibiców Wigier. Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z SKS Wigry Suwałki. Herb Wigier, nazwa "Wigry" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews