PODSUMOWANIE JESIENI 2013                    

Runda jesienna zakończyła się więc czas podsumować mecze z udziałem fanatyków suwalskich Wigier. Zapraszamy do lektury...

Mecze u siebie:

Wigry Suwałki - GKS Katowice (PP)
Mecz ten wywołał dosyć spore ciśnienie w szeregach fanatyków Wigier. Na przed meczowej zbiórce stawia się ok 80 os. Na samym meczu młyn liczył dobre 150 os. Przez całe spotkanie prowadzimy dobry doping, z atrakcji ultras prezentujemy flagi na kijach i rzucamy dawno nie widziane konfetti. Kibice GieKSy zawitali do Suwałk w ok 40 os, nie wywiesili żadnych flag, ograniczyli się do raczej spontanicznego dopingu. Po dobrym piłkarsko meczu niestety przegrywamy i odpadamy z dalszych zmagań o PP.
foto1, foto2foto3foto4 

Wigry Suwałki - Świt NDM
Gości 3. Nas zbiera się ok 50 os w młynie. Doping całkiem dobry.
Wigry Suwałki - Limanovia Limanowa
Gości 0. Prezentujemy tego dnia całkiem fajną oprawę. Unosimy do góry transparent z napisem W NASZYCH SERCACH , po czym podniesione zostaje biało-niebieskie serce z napisem "SKS Wigry", całość uzupełniały balony w barwach.
foto1, foto2foto3foto4, foto5 

Wigry Suwałki - Wisła Puławy
Nas tego dnia zbiera się kilkadziesiąt osób. W drugiej połowie unosimy do góry transparent z okazji rocznicy powstania sejnenskiego. W dalszej czesci spotkania rzucamy 40 serpentyn i unosimy do góry biało niebieskie szarfy. Gosci 0, mimo ze zapowiadali swoj przyjazd.
foto1, foto2

Wigry Suwałki - Olimpia Elbląg
Nas w młynie tego dnia zbiera się ok 120 os. W drugiej połowie z różnych powodów nieco mniej. Przez całe spotkanie prowadzimy dobry doping, w drugiej części meczu prezentujemy oprawę, konkretnie flagowisko +  białego niedźwiedzia. Goście zjawili się autokarem, bez problemów weszli do klatki, wywiesili  dużą flagę + 1 mniejszą. Osobnie podróżuje ekipa sportowa w kilkadziesiąt osób, w przerwie meczu podchodzą pod klatkę, lecz w wyniku działań stróżów prawa niestety nie wchodzą na stadion, zostają poczęstowani gazem, my w tym czasie skandujemy wiadome hasła.
foto1, foto2, foto3, foto4
zapowiedź na youtube

Wigry Suwałki - Legionovia Legionowo
Nas w młynie ok 60 os. Na płocie kilka flag, prowadzimy dobry doping. Gości 0

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów
Nas tego dnia zbiera się w młynie w porywach do 70 os. Całe spotkanie prowadzimy dobry doping. Nasze orły wygrywają 3:1 i zajmujemy pozycję lidera ! Gości 0.
foto1

Wigry Suwałki - Stal Stalowa Wola
Zapowiadał się bardzo ciekawy mecz, zarówno pod względem kibicowskim jak i piłkarskim, mecz na szczycie II ligi wschodniej, walczyliśmy o utrzymanie pozycji lidera z uznaną firmą Stal Stalowa Wola. Kibice Stalówki zawitali na Biegun w bardzo konkretnej liczbie, 5 nabitych autokarów + auta. Dokładną liczbę niech sami podadzą. Nas tego dnia zbiera się ok 230 os w tym nasza zgoda Granica Kętrzyn w dobrej liczbie ok. 40 osobowej załodze. Do tego są z nami kibice Wigier z Sejn, Olecka i innych okolicznych miejscowości. Na płocie wywieszamy kilka flag w tym dwie KKS-u i trans ku czci naszego zmarłego kolegi  "Ś.P Kłona". Doping prowadzimy bardzo dobry. Goście wchodzą do klatki w ok 150 os, resztę kibiców Stalówki organizatorzy od bezpieczeństwa wraz z obserwatorem pzpn nie chcą wpuścić... W przerwie meczu rozpoczyna się pałowanie i gazowanie fanów Stalówki! Dobiegamy do płotu i nawołujemy policje żeby zaprzestali bandyckich działań, lecz policja atakuje również i nas, gazując wszystkich, którzy próbowali się zbliżyć do rozmów z nadgorliwymi funkcjonariuszami. W drugiej połowie w wyniku zajść nasz młyn trochę stopniał. Prezentujemy oprawę, transparenty na dwóch kijach tworzące napis ULTRAS WIGRY do tego inne transy przedstawiające postacie, symbole patriotyczne itp, mamy również flagi na drzewcach. Przy wyjściu prowokująco zachowuje się ochrona, atakuje kibiców Wigier, dochodzi do spięć ale szybko trzeźwe głowy uspokajają sytuacje. Niestety policja zatrzymuje kilkunastu fanów ze Stalowej Woli, kibice gości w geście solidarności z zawiniętymi długo pozostają pod stadionem. Zjeżdza się pełno policji w tym silne posiłki z całego regionu. Dzięki dla braci za wsparcie!
foto1, foto2, foto3, foto4
zapowiedz na youtube

Wigry Suwałki - Siarka Tarnobrzeg
Kibice Siarki dostali zakaz na ten wyjazd. Powód to zamknięcie klatki, konkretnie zniszczenia jakie dokonali fani Stalówki... warto dodać, że owe usterki można było naprawić w kilka godzin, wygięta siatka i naruszona jedna bramka wejściowa. Pozostawiamy to bez komentarza...  Tego dnia zbiera się całkiem spora liczba w młynie jak na piątek. Na płocie wywieszamy 3 flagi w tym jedną nową, konkretnie chodzi o replikę najstarszej flagi na Wigrach. Doping przez całe spotkanie prowadzimy bardzo dobry, do którego przyłączał się cały stadion. Za tydzień czeka nas bardzo ważny mecz w Siedlcach, oczywiście jedziemy na ten wyjazd. Zapraszamy wszystkich do zapisywania się, więcej info na naszej stronie i facebooku.
foto1, foto2, foto3

Wigry Suwałki - Concordia Elbląg
Nas w młynie ok 50 os. Dobry doping przez całe spotkanie.

WYJAZDY:

Cartusia Kartuzy - Wigry Suwałki (PP)
Na pierwszy wyjazd w historii nad morze ruszamy w 4 os. Miejscowych w młynie ok 70 os.
foto1, foto2

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki
W Pruszkowie meldujemy się w 45 os. w tym 2 os dojeżdżają z Warszawy. Po małych problemach na wejściu ostatecznie wchodzimy do klatki. Warto dodać, że wcześniej byliśmy na Zniczu 2 x ale nigdy nas nie wpuszczono... do trzech razy sztuka;) Na płocie wywieszamy jedną dużą flagę WIGRY SUWAŁKI. Prowadzimy dosyć konkretny doping przez całe spotkanie, pomagała nam przy tym akustyka stadionu. Pogoda nie rozpieszczała... przez cały czas padał deszcz. Miejscowi bez młyna, wisiała jedynie mniejszych rozmiarów flaga. Wigry gaszą Znicz i w dobrych humorach wracamy do domu. Podróż w obie strony bez przygód. Na Biegunie jesteśmy ok. 3 nad ranem. Podsumowując, piątek 13-go okazał się dosyć szczęśliwy dla nas.
foto1, foto2

Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki
Na meczu w Krakowie w klatce gości obecnych 5 kibiców Wigier .
foto

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki
W Siedlcach meldujemy się w 51 os. Wszyscy mamy jednakowe biało - niebieskie czapki z napisem "Suwalczanie". Czapy były gratisem dla wyjazdowiczów. Wpuszczanie na sektor przyjezdnych jak w ekstaklasie... ceny biletów również kosmos ! Na sektorze wywieszamy 3 flagi: FORZA WIGRY, "R.I.P KODZIK" i mniejszą barwówkę z napisem WIGRY. Całe spotkanie prowadzimy bardzo dobry doping, pomagał nam przy tym bęben. Często wymieniamy "uprzejmości" z gospodarzami. Miejscowych na stadionie ok 2 tys. w tym ok 80 osobowy młyn z dwoma fanami. Nic ciekawgo nie działo się. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych. Wyjazd jak najbardziej udany.
foto1, foto2

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki
Do Rzeszowa wybiera się 4 fanatyków Wigier. Nie zostają wpuszczeni do klatki, dzieki uprzejmości miejscowych kibiców, mecz oglądają z sektórów gospodarzy

Świt NDM - Wigry Suwałki
W Nowym Dworze Mazowieckim meldujemy się w 35 os. Wywieszamy 4 flagi i przez całe spotkanie dobrze dopingujemy naszych piłkarzy. Miejscowych mniej niż nas, wywieszają 1 flagę i prowadzą doping. Nic więcej ciekawego nie działo się.
foto1, foto2

Byliśmy również:

Granica Kętrzyn - ŁKS Łomża
Wspomagamy naszych braci w 38 os. Kibice Granicy zaprezentowali dosyc dobra oprawę: sektorówka, race, świeca dymna i petardy. Goście pojawili się w Ketrzynie w ok 50 os. dzięki dla KKS za gościnę.
foto

Warmia Grajewo - Granica Kętrzyn
Z Suwałk 8 os.

Reprezentacja:

Anglia - Polska
ok 15 os. Część pod stadionem, głównie emigracja.
Polska - Czarnogóra
Ponad 30 os z flagą
foto

Marsz Niepodległości 2013
ok 45 os.  w Warszawie

1.11 Zapal znicz Bohaterom
W drodze do miejsca docelowego, dołączały nowe osoby, w kulminacyjnym momencie było nas ok 100 osób! Na miejscu zapalamy znicze i oddajemy hołd żołnierzom, którzy zginęli w walce za ojczyznę. Mamy ze sobą transparent "Bohaterowie Żyją Wiecznie". Dziękujemy wszystkim za przybycie. Warto dodać, że kilka dni wcześniej fani Wigier wraz z MW, udali się na cmentarz by uporządkować groby poległych żołnierzy. Na mieście pojawiła się również spora ilość plakatów, które przypominały o oddaniu czci bohaterom.
film
Kibice Wigier brali udział również w innych akcjach patriotycznych, m.in. oddali hołd bohaterom Powstania Warszawsiego.

Podsumowując rundę uważamy za udaną, widać znaczny wzrost aktywności, poprawiła się również liczba w młynie i frekfencja na wyjazdach. Mamy nadzieję , że kolejna runda będzie jeszcze bardziej udana dla kibiców Wigier.  Dziękujemy również klubowi, który jest  z nami i niejednokrotnie wspierał  naszą działalność. Oby do wiosny !

stadionWigier© 2011 forzawigry.pl jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie Wigry Suwałki prowadzonym przez Kibiców Wigier. Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z SKS Wigry Suwałki. Herb Wigier, nazwa "Wigry" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews