Podsumowanie 2011 roku                               

Skrótowe przypomnienie wydarzeń sportowych (w mniejszym stopniu) oraz działalności kibicowskiej suwalskich fanatyków w minionym 2011 roku.

Turniej Mikołajkowy 2010 (zima 2010/2011)


Znicz Pruszków – Wigry Suwałki (12.03.2011r.)

W Pruszkowie meldujemy się równo na pierwszy gwizdek w 10 osób. Kierownik od spraw bezpieczeństwa ze Znicza nie chce nas wpuścić na sektor gości z powodu tego, że nie doszła do nich lista imienna. Probujemy nabyć bilety w kasach i iść na sektor gospodarzy lecz to sie nam nie udaje, wszystko to trwa do okolo 25 minuty meczu. 
W końcu postanawiamy ze będziemy dopingować spoza stadionu. Stajemy mniej wiecej na środku trybuny miejcowych, zaczynamy dopingowac, ale zaraz wpada straż miejska z psami i każą nam opuścić obiekt, nie mamy nic do gadania i w ok. 40 minucie meczu opuszczamy stadion.


Motor Lublin – Wigry Suwałki (19.03)

Nas w Lublinie dokladnie 43 os w tym 12 Orleta Radzyń. Caly mecz non stop dopingujemy. Motoru w młynie ok. 200 plus ok setka ekipy ich obok młyna. Nic sie nie działo.


Okocimski Brzesko – Wigry Suwałki (26.03)

3 kibiców Wigier w klatce na meczu w Brzesku.


Sokół Sokółka – Wigry Suwałki (02.04)

Nas w Sokółce 40 os. z 1 dużą flagą. Nie bylo ciśnienia na ten wyjazd. Miejscowych ok 50, po meczu próbują ataku przez boisko ale im to nie wychodzi, zabraklo zdecydowania w ich szeregach. My w tym czasie próbujemy wydostac sie z klatki ale nic z tego, płot 3,5 m z kolcami + ujebany smarami. Ochrona zawija 1 typa z Sokołki, ktory najdalej sie zapedził, my w tym czasie śpiewamy to co trzeba. Powrót bez atrakcji.


Wisła Płock – Wigry Suwałki (09.04.2011r.)

Nas 0 w Płocku. Kazdy splukany po ostatnich wyjazdach.


Puszcza Niepołomice – Wigry Suwałki (16-17.04.2011r.)

Z Suwałk 4 os w klatce w Niepołomicach.


W tym samym czasie druga delegacja Wigier, w 5 os udaje sie do Radzynia na mecz z Orletami Łukow. Orlęta Radzyń wystawiaja ok 300 os mlyn + 7 os z Dynamo Brześć. Na meczu dobra oprawa. Gości ok 100-120 os w tym Pogoń Siedlce i inne fc Legii. Po meczu w sporej liczbie wraz z Orletami i Dynamem udajemy sie za wrogą procesją, na tereny ich parafii... lecz niestety nie udalo sie poświecić palemek. Przybijamy oficjalny układ z Orlętami.


Pelikan Łowicz – Wigry Suwałki (30.04 – 01.05.2011r.)

W Łowiczu 2 osoby z Suwałk.


Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki (15.05.2011r.)

Wyjazd do Olsztyna nie wypalił z powodu działań wiadomych służb. Mieliśmy załatwiony transport, wszystko opłacone lecz niestety psy zastraszyły przewoźnika i wyjazd nie doszedł do skutku.


Wigry Suwałki – Ruch W. M. - mecz w Olecku (10. 20.05.2011r)

Nas w Olecku ogólnie ok 70-80 os w tym 5 braci z Granicy + sporo pikników. W ramach protestu do ok 80 min nie prowadzimy dopingu i nie wywieszamy flag, ograniczamy sie jedynie do okrzykow PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW, PRECZ Z KOMUNĄ itp. Po wspomnianych 80 minutach meczu wywieszamy flagi i jedziemy z dopingiem do końca spotkania.


Wigry Suwałki – Jeziorak Iława (28.05)

Do Olecka wybieramy sie furami w ok 50os+ sporo piknikow. caly mecz cisza, dopiero od 85min ruszamy z dopingiem.


ŁKS Łomża – Granica Kętrzyn 21-22.08

W 2 fury jedziemy na mecz Granicy do Łomży. Po drodze odwiedzamy Stawiski gdzie grały nasze rezerwy, zaznaczamy swoją obecność i po ok 10min spadamy. Granicy 8 aut, dokladnie 41os. w obie strony jedziemy razem bez wahadła.


W weekend gościmy rownież w Miedzyrzecu Podlaskim gdzie odbył sie turniej organizowany przez Orleta Radzyń. Poza nami i gospodarzami bylo rownież Dynamo Brześć. Zajmujemy 4 miejsce.Wigry Suwalki- Sparta Augustow (Memorial Rafala Trockiego )

Zbieramy sie w ok 50os. liczylismy na przyjazd gości, jednak z Augustowa 0.


Wigry Suwałki - Okocimski Brzesko (18.09)

Gości 0. Przed wchodzeniem na stadion ochrona szczegółowo sprawdza czy nikt nie wnosi na obiekt zakazanych symboli na bluzach i koszulkach!. Ludzi na stadionie ok 1,5 tys. Tego dnia w młynie zebralo sie ok 100 os. dobry doping przez całe spotkanie do którego przyłączał sie cały stadion, efekt poraz kolejny zajebisty. z oprawy mamy 2 sektorówki, las flag na kijach i konfetti. W drugiej połowie prezentujemy ok 20 metrowy trans "SŁAWA BOHATEROM!" do tego drugi nieco mniejszy "17.09.1939", w tym czasie odspiewaliśmy hymn narodowy, "czesc i chwala bohaterom!", do tego hasła antykomunistyczne. Warto dodać ze pod kasami były rozdawane ulotki
upamietniające czerwoną agresję na naszą OJCZYZNĘ.


Wigry Suwałki - Wisła Puławy - środa
(28.09)

Gości 0. Nas tego dnia w młynie ok 80 os z dobrym dopingiem. Depiutuje nowa flaga CENTRUM. Kilka razy jedziemy na PO.


Granica Kętrzyn – Warmia Grajewo 01-02.10

Nas w Kętrzynie 40 osób autokarem. Podróż w obie strony z dużym balastem.


PP Wigry II Suwałki – Sparta Augustów 12.10

Rezerwy Wigier wygrały 3-1 ze Spartą Augustów. Na stadionie obecnych 30 fanatyków Wigier. Sparty niestety zero.


Wigry Suwałki – Stal Rzeszów (15.10)

Na meczu ze Stalą wystawiamy skromny 50-osobowy młyn z 5 flagami na płocie (debiut zalicza wizytówka VM1999). Kręcimy niezły doping jak na tak biedną frekwencję. Wielokrotnie "pozdrawiamy" pzpn i suwalską psiarnię.


Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki (22.10)

Delegacja Wigier - 12osób (w tym 1 dziewczyna); zaznaczamy swoją obecność krótkim dopingiem. Miejscowych widzow ok 100, kibiców - trudno powiedzieć, bo praktycznie wszyscy to same dziadki, które pare razy coś tam krzykną. Wywieszają 3 flagi, kilku w szalach. Po meczu dziekują nam pilkarze oraz kibice Garbarnii za to, że przyjechaliśmy. Sam mecz mało ciekawy, z przewagą Wigier. Dwie składne akcje naszych piłkarzy po których padły bramki. Sedzia praktycznie za każdy faul dawał kartkę, stąd taka duża ich ilość. Miejscowy spiker był esencją spotkania-powtarzał każdy komunikat po 2 razy-chyba w ten sposob dostosowywał sie do wieku kibiców miejscowych; przydałaby mu sie też lekcja jezyka polskiego.


Granica Kętrzyn – ŁKS Łomża (18-19.11)Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola (19.11)
Ze Stalowej Woli kilka osób na naszych trybunach. Nie ma u nas klatki i przyjezdni nie sa wpuszczani. Młynek krecimy dopiero od drugiej połowy (protest). o dziwo nasi kopacze wygrywają 3:1.

 

Autor: Redakcja

stadionWigier© 2011 forzawigry.pl jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie Wigry Suwałki prowadzonym przez Kibiców Wigier. Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z SKS Wigry Suwałki. Herb Wigier, nazwa "Wigry" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews